İnternet üzerinden gerçekleştirilen internet dolandırıcılığı olarak adlandırılan suçlar gün geçtikçe çoğalmaktadır . İnternet üzerinde kolayca gizlenebilmek kötü niyetli kişilerin bilişim suçları işlemesine olanak tanımaktadır . İnternet üzerinden yapılan dolandırcılık suçu TCK158/1f kapsamında değerlendirilir . Bu suçun cezası 4 yıl ile 10 yıl arasında hapis ve maddi tutarın iki katı adli para cezasıdır .

 

İnternet üzerinden ürün alırken dolandırıcılardan korunabilmek için alınabilecek tedbirler .

Bu maddeleri takip ederek alışveriş yapmanızı tavsiye ederiz . Üyeler sms onayı alarak telefon numaralarını doğrulamak zorundadır ve ip numaraları ( 1 ay süre ile ) kayıt altındadır .  Dolandırılma veya sorunlu alışveriş durumunda resmi kurumlara şikayette bulunabilirsiniz , talep edilmesi halinde üyenin sms onaylı telefon numarası ve siteye giriş yaptığı ip numaraları yetkili kurumlara teslim edilir . ( Açık hat kullanımı ve ip değiştirme programları süreci sadece yavaşlatır bulunmalarını imkansız hale getirmez )

 

 

ilanbildir.com içeriğini üyelerin oluşturduğu bir ilan sitesidir ,sahiplendirilen hayvan veya ürün satışı üzerinden komisyon ve aracılık hizmeti için kazanç sağlamaz.  ilanbildir.com web sitesi hayvan ve ürün satışı yapmaz . Sitemizde yer alan kullanıcıların oluşturduğu tüm içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. 5651 Sayılı Kanun madde 4/2’ye göre içerik sağlayıcı bağlantı sağladığı başkasına ait içerikten sorumlu değildir.Yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. Bir başka ifadeyle yer sağlayıcılar, yer sağladıkları içeriklerden sorumlu değillerdir. Ancak yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten resmi makamlarca haberdar edilmesi halinde, yer sağladığı içeriği yayından çıkarmakla yükümlüdür.

 

 

ilanbildir.com yayınlanan içeriğin üyenin sorumluğun da  olmasına rağmen 5911 Sayılı kanunun verdiği gereklilikler sebebi ile ve vicdani bir görev olarak doğada yaşayan ( yaban ) hayvanlar , yasaklı köpek ırkları ve kırmaları , avlanmış hayvanlar , deney hayvanları ,  dondurulmuş süs amaçlı kullanılan hayvanların ilanlarını yayınlamaz , reklamını yapmaz

T.B. Teknolojileri – Pet Sepet Evcil Hayvan İlanları